Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Warsztaty z języka angielskiego SP 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
31.10.2016.
flaga_anglii.jpg
SP
Warsztaty z języka angielskiego
"Autumn, Fall or Indian Summer”
  26 października 2016

>>> więcej <<<
Warsztaty z języka angielskiego dla uczniów klas 4-6 SP
"Autumn, Fall or Indian Summer"

  26 października 2016 r. odbyły się warsztaty z języka angielskiego zatytułowane "Autumn, Fall or Indian Summer”, które dotyczyły jesieni. Uczniowie poszerzali słownictwo, odkrywali znaczenie przysłów nawiązujących do jesieni. Pracowali także z tekstem piosenki Simona and Garfunkela „The Leaves that are Green”. Przyglądali się zdjęciom i przypisywali im odpowiednie nazwy. Uczniowie dzięki temu dowiedzieli się, jak w języku angielskim nazywa się wrzos, kasztan czy muchomor.
  Warsztaty pozwoliły poszerzyć także wiedzę kulturową poprzez nawiązanie do świąt przypadających jesienią, ważnych dla kultury anglojęzycznej czyli Halloween’, Guy Fawkes Night czy Święta Dziękczynienia.
  Dzięki warsztatom uczestnicy patrząc za okno wiedzą już, że Brytyjczycy widzą teraz  „autumn”, Amerykanie  „fall”, a  na kolejne „Indian Summer” czyli coś w rodzaju polskiego babiego lata trzeba będzie poczekać do następnego września.

1.
DSC01000.jpg
2.
DSC01003.jpg
3.
DSC01004.jpg
4.
DSC01005.jpg
5.
DSC01006.jpg
6.
DSC01008.jpg

Zmieniony ( 02.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.