Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow O szkole arrow Wolontariat arrow Podziękowanie za udział w akcji Podaruj paczkę na kresy - 2016 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Podziękowanie za udział w akcji Podaruj paczkę na kresy - 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
06.01.2017.
logo

Podziękowanie za udział w akcji
"Podaruj paczkę na kresy"
grudzień 2016
 
>>> więcej <<<


Podziękowanie za udział w akcji „Podaruj paczkę na kresy”
 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
  Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia. Nasza szkoła kolejny już raz zorganizowała zbiórkę darów dla dzieci z Wileńszczyzny i Ukrainy. Akcję koordynowała biblioteka szkolna wraz z wolontariatem gimnazjum, pod patronatem Kuratora Oświaty i TVP „Studio na wschód”. Miała ona na celu podkreślenie więzi pomiędzy wszystkimi rodakami pozostającymi w kraju i za granicą. Zebrane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. W tym roku akcja trwała od 14 listopada - 16 grudnia 2016 r. Zebraliśmy m. in.: przybory szkolne i papiernicze, artykuły biurowe, piśmiennicze, zabawki, słodycze, kawę i herbatę, konserwy, cukier, ryż, makaron oraz środki czystości. 16 grudnia dary zostały przekazane TVP Wrocław. Jeszcze przed Świętami nasze podarunki trafią do rodzin, szkół oraz parafii na Wileńszczyźnie i Ukrainie, a więc wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca. Na miejsce zawiezie je pani Grażyna Orłowska-Sondej, znana dziennikarka Telewizji Regionalnej, od lat zaangażowana w pomoc charytatywną na wschodzie. Dzięki hojności darczyńców dzieciaki mieszkający na Kresach wzbogacą się nie tylko w wiele potrzebnych im artykułów, ale także poczują, że mają przyjaciół nawet kilkaset kilometrów od swoich domów. Paczka świąteczna z Polski zawieziona na Boże Narodzenie do naszych Rodaków na Kresach zawsze jest przyjmowana z wielkim wzruszeniem. Dyrekcja, zaangażowani nauczyciele oraz członkowie wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce, wspaniałomyślność i gotowość niesienia pomocy. Ta paczka z ojczyzny zawieziona w czasie świąt Bożego Narodzenia na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy tęsknią za Polską.
Joanna Para, Katarzyna Gaj

1.
DSC02811.JPG
2.
DSC02814.JPG
3.
DSC02815.JPG
4.
DSC02817.JPG
5.
DSC02822.JPG
6.
DSC02823.JPG
7.
DSC02824.JPG
8.
DSC02829.JPG
9.
DSC02830.JPG
10.
DSC02831.JPG

Zmieniony ( 07.01.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.