Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Dzień Św. Patryka w Bielanach Wrocławskich PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
31.03.2017.
  1

SP
Dzień Św. Patryka w Bielanach Wr.

9 marca 2017
>>> więcej <<<Dzień Św. Patryka
w Bielanach Wrocławskich


  17 marca 2017r. w naszej szkole uczniowie klas 4-6  obchodzili Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Z tej okazji odbył się apel. Przygotowali go w całości  w języku angielskim uczniowie klas 6 oraz kilka osób z klasy 5. Była prezentacja multimedialna dotycząca Św. Patryka oraz symboli związanych z obchodami tego dnia w Irlandii i USA, gdzie mieszka wielu Amerykanów irlandzkiego pochodzenia. Wybrani uczniowie zaśpiewali piosenkę opowiadającą historię przybycia Św. Patryka do Irlandii, a 3 uczniów odegrało krótką scenkę opartą na irlandzkiej legendzie o zielonym skrzacie i garncu złota.  Obchody święta zakończyła parada Św. Patryka wokół boiska szkolnego. Uczniowie nieśli zielone balony i zielono-biało-pomarańczowe pompony symbolizujące kolory flagi Irlandii. Paradzie towarzyszyły dźwięki irlandzkiej muzyki. Nie zapomniano też o koniczynach, trzylistnej i czterolistnej, oraz zielonym skrzacie również nieodłącznie kojarzonym w Irlandii z tym dniem.

Joanna Twarda


{jgxgal folder:=[images/stories/00_2016_2017/217_sp_dzien_sw_patryka] title:=[Dzień Św. Patryka
w Bielanach Wrocławskich] cols:=[5]}Zmieniony ( 31.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.