Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Dni Otwarte 2017 - oddział przedszkolny - relacja PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
31.03.2017.
ludzik_machaKL 0

Oddział przedszkolny
Dni Otwarte relacja
  16
marca 2017
>>> więcej <<<Drzwi szeroko otwarte
ODDZ. PRZEDSZKOLNE


Dni Otwarte Oddziałów Przedszkolnych w Gminnym Zespole Szkół
w Bielanach Wrocławskich


    Jak co roku na wiosnę oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich miały okazję pochwalić się swoją ofertą edukacyjną podczas Dni Otwartych. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z Dyrekcją Szkoły, wychowawcami, opiekunami świetlicy oraz wyposażeniem sal. Wychowawczynie grup przedstawiły przybyłym gościom dwie innowacje, które zostaną wprowadzone do oferty edukacyjnej w 2017/2018 roku. Pierwsza z nich jest to innowacja muzyczno- ruchowa o tytule „Smyki w krainie tańca i muzyki”. Ma ona głównie na celu pobudzenie zamiłowani dzieci do muzyki, śpiewu i tańca, rozwijanie ekspresji muzycznej i ruchowej z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów oraz kształtowanie umiejętności publicznego prezentowania swoich umiejętności. Druga innowacja nosi tytuł „W świecie liter”. Jej głównymi założeniami jest wykształcenie umiejętności czytania z całkowitym zrozumieniem tekstu, doskonalenie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przybyłe dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. „Wiosenna łąka”, na których to wspólnie stworzyły obraz przedstawiający przepiękny wiosenny krajobraz. Na zajęciach nie zabrakło również pląsów. Każdy uczestnik tych zajęć otrzymał opaskę z żabkami lub kwiatami.
  Kolejnymi zajęciami, które zostały przygotowane dla przybyłych dzieci były zajęcia o tytule „Świat w kolorach tęczy- doświadczenia i eksperymenty z naturalnymi barwnikami”. Uczestnicy zajęć mieli okazję być świadkami wspaniałych eksperymentów. Wcielili się w rolę małych chemików wykonując wszystkie czynności samodzielnie, obserwując zachodzące reakcje. Na ich twarzach widać było ogromny zachwyt.
  Trzecimi i już ostatnimi zajęciami, które odbywały się podczas Dnia Otwartego, były zajęcia z języka angielskiego, dzięki którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi szefowie kuchni tworząc różnego rodzaju „potrawy” z plasteliny, a przy poszerzać swoje słownictwo.
  Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że nasze przedszkole, jest bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, kolorowe mebelki i zabawki. Jest to miejsce, gdzie można wiele się nauczyć i wspaniale spędzać czas.

Grażyna Kwaśkiewicz

1.
DSC05144.JPG
2.
DSC05151.JPG
3.
DSC05153.JPG
4.
DSC05184.JPG
5.
DSC05187.JPG
6.
DSC05192.JPG
7.
DSC05206.JPG
8.
DSC05220.JPG
9.
DSC05223.JPG
10.
DSC05246.JPG
11.
DSC05250.JPG
12.
DSC05264.JPG
13.
DSC05275.JPG
14.
DSC05277.JPG
15.
DSC05285.JPG
16.
DSC05297.JPG
17.
DSC05310.JPG
18.
DSC05326.JPG

Zmieniony ( 01.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.