Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Projekt edukacyjny - Wielkanocne zwyczaje PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
18.04.2017.
piskle2.gif

Oddział przedszkolny
Projekt edukacyjny „Wielkanocne zwyczaje”
3 kwietnia 2017
>>> więcej <<<
   
Projekt edukacyjny „Wielkanocne zwyczaje”

   Przełom marca i kwietnia upłynął dzieciom z oddziałów przedszkolnych na realizacji projektu edukacyjnego pt. „Wielkanocne zwyczaje”. Celem głównym działań edukacyjnych projektu było przybliżenie dzieciom zwyczajów i symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także rozbudzenie chęci kultywowania zwyczajów i aktywnego włączania się w przygotowania do świąt. W trakcie realizacji projektu dzieci zapoznały się z tradycjami Wielkanocnymi, wspólnie założyły grupowe hodowle rzeżuchy i owsa, poznały rożne sposoby dekorowania pisanek, stworzyły piękne prace plastyczne i dekoracje, nauczyły się redagować świąteczne życzenia. Dzięki uprzejmości rodziców, dzieci miały okazję wziąć udział  w grupowych mini-warsztatach dekorowania wielkanocnych mazurków.
  03 kwietnia 2017 r.  odbył się  finał projektu: warsztaty plastyczno – techniczne  dla dzieci i rodziców „Kolorowa Wielkanoc”. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Pisanki, kraszanki”, recytowały wiersz o Świętach Wielkanocnych i świetnie się bawiły podczas radosnego pląsu pt. „Z jajkiem i zającem”. W trakcie warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały palmy wielkanocne, kolorowe pisanki oraz kurczaczki i zajączki z wełny. Dla zapracowanych gości czekał również mały poczęstunek. Na zakończenie imprezy maluchy wspólnie z wychowawcami oddziałów przedszkolnych złożyły rodzicom świąteczne życzenia.

Karolina Browarska

1.
DSC_0513.jpg
2.
DSC_0524.jpg
3.
DSC_0546.jpg
4.
DSC_0548.jpg
5.
DSC_0555.jpg
Zmieniony ( 19.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.