Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Dary jesieni - projekt edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
31.10.2017.
listek.gif
EW
Dary jesieni - projekt edukacyjny
2 października 2017

>>> więcej <<<


PROJEKT EDUKACYJNY pt. DARY JESIENI
oraz
finał - zabawa sportowa JESIENNA SPARTAKIADA

   We wrześni naszej szkole uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie edukacyjnym Dary jesieni.
Wychowawcy klas I-III prowadzili lekcje, w czasie których zwracali uwagę na piękno otaczającej nas przyrody (krajobraz jesienny), na uprawy jesienią oraz na wartości odżywcze warzyw i owoców. Na zajęciach uczniowie na podstawie zgromadzonych naturalnych okazów określali cechy charakterystyczne jesieni, rozpoznawali wybrane gatunki drzew. W każdej klasie przeprowadzono zbiórkę darów jesieni, co przyczyniło się do rozwinięcia działań matematycznych (przeliczanie, klasyfikowanie, tworzenie zbiorów).
  Uczniowie wykonali prace plastyczno-techniczne m.in. Jesienne Skrzaty, Jeże, Jesienne drzewa, Dyniowe twarze; uczyli się piosenek o tematyce jesiennej Malowała jesień, Jesieniucha, Owocowy blues, a także wierszyka J. Brzechwy Na straganie.
  Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA, która odbyła się 20.09.2017r. Uczniowie zapoznali się z zasadami segregowania odpadów a także posprzątali teren dookoła szkoły (boisko, plac zabaw, teren przed modułem i za blokiem sportowym). Uczniowie chętnie włączają się w akcje tego typu, chcą dbać o miejsce w którym spędzają wiele czasu.
  W czasie trwania projektu chętni uczniowie wzięli udział w przeglądzie plastycznym zatytułowanym W kolorach jesieni. Turniej plastyczny odbył się w godzinach popołudniowych w szkole. Uczestnicy samodzielnie przygotowali prace plastyczne pt. Pejzaż jesienny; z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
  Finał projektu zatytułowany JESIENNA SPARTAKIADA odbył się 2 października 2017 roku w godzinach od 14:15 do 15:30 na boisku szkolnym. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych przeplatanych zabawami muzycznymi m.in.: skoki zająca, przenoszenie dyni w chustach, rzut do celu, skoki w workach, przenoszenie cebuli na łyżce itp., za które otrzymały dyplomy i nagrody dla klasy. Rozstrzygnięto też turniej plastyczny W kolorach jesieni i wręczono nagrody za I,II,III miejsce oraz wyróżnienia dla pozostałych uczestników.

opracowała: Sylwia Pienio-Piekarska

1.
DSCN5331.JPG
2.
DSCN5332.JPG
3.
DSCN5334.JPG
4.
DSCN5335.JPG
5.
DSCN5337.JPG
6.
DSCN5339.JPG
7.
DSCN5361.JPG

Zmieniony ( 01.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.