Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Pomoc niezwykle cenna - Ostrowite i Nowa Cerkiew PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
11.11.2017.
reka.png

Pomoc niezwykle cenna!!!
Ostrowite i Nowa Cerkiew w gminie Chojnice
27 października 2017
>>> więcej <<<

   

Pomoc niezwykle cenna !!!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich im. Unicef p. Beata Ćwiek wraz z wolontariatem, nauczycielami i uczniami od 26 września przez kolejne trzy tygodnie zbierali dary dla dzieci z dwóch szkół i przedszkola w miejscowościach Ostrowite i Nowa Cerkiew z Gminy Chojnice. Region ten został dotknięty przez sierpniowe nawałnice. Nasze działanie nawiązywało do idei propagowanych przez UNICEF. Zwracaliśmy się więc do wszystkich ludzi mających otwarte serca, o pomoc w zbiórce potrzebnych materiałów. Akcja została objęta patronatem bielańskiego Sołectwa, Rady Rodziców i Gminy Kobierzyce oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych ”Akacja”. Zebraliśmy mnóstwo książek i kolorowanek, artykułów papierniczych, zabawek, gier planszowych i edukacyjnych. Wszystkie zebrane rzeczy wypełniły ponad 30 kartonów i kilka worków.
  27 października 2017 roku  p. Wanda Gołębiewska - Sołtys Bielan Wr., p. Janusz Lipowski przewodniczący Rady Rodziców oraz p. Joanna Para wraz z wolontariuszami gimnazjum Julią Pawelczyk, Karoliną Rusak, Oliwią Krotofilski i Agatą Lech wyruszyliśmy w drogę, aby przekazać zebrane przedmioty. Dzięki hojności Gminy Kobierzyce, a w szczególności zastępcy Wójta p. Piotra Kopcia pojechaliśmy zapakowanym po brzegi busem z przyczepką. Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie, iście po staropolsku. Pani dyr. Barbara Markowska ze szkoły w Ostrowite była wyraźnie wzruszona, że przyjechaliśmy osobiście z tak daleka. Dziękowała za hojność i cieszyła się, że jej dzieci, dzięki naszej akcji, zostaną obdarowane. Pokazała nam swoją placówkę, a przy kawie opowiedziała historię tego miejsca. Następnie wybraliśmy się do drugiej szkoły i przedszkola w Nowej Cerkwi, dla której również przywieźliśmy zebrane dary. Tym razem czekała na nas pani dyr. Alicja Kamińska  wraz z przedstawicielem Gminy Chojnice p. Adamem Kuklewskim. Również i tutaj zobaczyliśmy szkołę i rozmawialiśmy o  trudnościach, jakie ich spotkały z powodu szalejącego żywiołu. To, co zastaliśmy po kilku miesiącach od nawałnicy przerażało. Najbardziej widoczne były zniszczone całe połacie lasów, które praktycznie przestały istnieć. Jaka musiała być siła wiatru, który zrywa, a nawet przenosi dachy, obcina drzewa lub je wyrywa z korzeniami. Obie panie dyrektor dziękowały za wszelką pomoc i mają nadzieję,że pomimo dzielącej nas odległości, nasze placówki będą nadal współpracowały. Za okazaną pomoc potrzebującym i włączenie się do naszej akcji wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Joanna Para

1.
DSC01362.JPG
2.
DSC01364.JPG
3.
DSC01366.JPG
4.
DSC01367.JPG
5.
DSC01371.JPG
6.
DSC01377.JPG
7.
DSC01378.JPG
8.
DSC01381.JPG
9.
DSC01438.JPG
10.
DSC01440.JPG
11.
DSC01451.JPG
12.
DSC01452.JPG
13.
DSC01456.JPG
14.
DSC01464.JPG
15.
zbiorka w szkole.JPG

Zmieniony ( 12.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.