Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  Pfeil Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Narodowe czytanie w bielańskiej szkole 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
14.10.2018.
logo_2

EW SP GIM
Narodowe czytanie w bielańskiej szkole

  wrzesień 2018
>>> więcej <<<

NARODOWE CZYTANIE W BIELAŃSKIEJ SZKOLE
godlo


 

  
„Narodowe Czytanie" w Bielanach Wrocławskich


  8 września już po raz siódmy odbyło się w całej Polsce, ale także poza jej granicami Narodowe Czytanie. To polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, a także promująca kulturę żywego słowa. Każdego roku obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, stała się już tradycją i jest kontynuowania. Lekturą tegorocznej akcji było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. 10 września, już po raz piąty,  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich od 10 rano rozpoczęliśmy czytanie. Do tej pory jako lektorów gościliśmy w naszej szkole aktorów wrocławskich teatrów. W tym roku zmieniliśmy nieco formułę tego wydarzenia. Zaprosiliśmy do uczestnictwa w akcji uczniów naszej szkoły. Uczennice klas VII i VIII przygotowały interpretację wybranych fragmentów dzieła, aby w dniu imprezy zaprezentować je przed szerszą publicznością. Chociaż Przedwiośnie opowiada o czasach odzyskania przez Polskę niepodległości i dla współczesnego odbiorcy napisane jest trudnym językiem, okazało się, że nasi uczniowie słuchali w skupieniu przygotowanych prezentacji. W celu lepszego zrozumienia kolejne fragmenty wybranego dzieła przeplatane były komentarzem osoby prowadzącej, która przybliżała słuchaczom treść książki oraz przedstawiała opisane w niej wydarzenia historyczne. Narodowe Czytanie cieszyło się, tak jak w poprzednich latach, dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy zgodnie twierdzili, że warto jest przeprowadzać tego rodzaju akcje, aby zaszczepiać w młodych ludziach miłość do polskiej literatury.
  Joanna Para 


                                      

1.
DSC06605.JPG
2.
DSC06608.JPG
3.
DSC06610.JPG
4.
DSC06611.JPG
5.
DSC06613.JPG
6.
DSC06614.JPG
7.
DSC06617.JPG
8.
DSC06618.JPG
9.
DSC06619.JPG
10.
DSC06620.JPG
11.
DSC06621.JPG
12.
DSC06622.JPG

Zmieniony ( 14.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.