Ecke links Ecke rechts
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Rekrutacja 2020/2021 Header Pic
Header Pic
Start
O szkole
Zainteresowania i uzdolnienia
Kalendarz 2019/2020
Dyrektor informuje
Rekrutacja 2020/2021
Wywiadówki
Dzwonki
Kontakt
Szukaj
Linki
Innowacje pedagogiczne
Rada Rodziców
Przetargi

Wynik licytacji laleczek - 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: K.Stobnicki   
14.02.2019. 
 
13 lutego 2019
>>> więcej <<<
 
 

 

 

 

Ratujemy życie dzieci z UNICEF
„Kiedyś nam pomagano, teraz my pomóżmy”
dr Ludwik Rajchman, założyciel UNICEF
 
   Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Bielanach Wr. włączyła się w kampanię UNICEF, mającą na celu zakup szczepionek ratujących życie dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Uczniowie zostali włączeni w ogólnopolski projekt „Wszystkie kolory świata”, który kształtował postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, a jego podsumowaniem było zebranie środków na zakup szczepionek - jednej z najtańszych i najbardziej skutecznych interwencji medycznych. Szeroko zakrojone akcje szczepień to sztandarowe działania UNICEF – jedno z pierwszych wdrożonych przez organizację, które w tak widoczny i bezsprzeczny sposób ograniczyło umieralność dzieci na świecie.
   Nasza placówka, która należy do Rodziny Szkół UNICEF nie mogła przejść obok takiej akcji obojętnie. A było to w zasięgu dziecięcych rąk. Nasi wychowankowie samodzielnie lub z pomocą krewnych uszyli laleczki UNICEF. Powstały piękne postacie - małe dzieła sztuki, a każda z nich miała swoją tożsamość. Uczniowie wybrali im kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, imię i wiek. Napisali dla nich niepowtarzalne „akty urodzenia”. Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego wydarzenia szkolnego dla ludzi otwartego serca. Łączyło się ono z licytacją. Każdy chętny mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazaną darowiznę. Minimalna kwota w wysokości 10 zł umożliwia zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, ale naszych gości, którzy zgromadzili się na licytacji nie zadowoliła stawka minimalna – najwyższa wylicytowana kwota za charytatywną laleczkę wyniosła 350zł. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu licytatorów zebraliśmy 6590zł.
   Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w akcję za zrozumienie i rozwijanie empatii u dzieci. Bez zainteresowania społeczności szkolnej, dzieci z najbiedniejszych krajów nie otrzymałyby ratujących życie szczepionek.
 

Koordynatorzy akcji UNICEF w Szkole Podstawowej w Bielanach Wr.
 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
7.jpg
8.
8.jpg
9.
9.jpg
10.
99.jpg
 
 
 
 
 
Zmieniony ( 20.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2020 Zespół Szkolno Przedszkolny im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.